Fajne miasto czy dziura - Góra Kalwaria

Fajne miasto czy dziura

21 stycznia '14r.
27-letnia Wiktoria zastanawia się, jakich dodatkowych usług czy punktów handlowych brakuje w Górze Kalwarii i okolicy. Na nieobecność których najbardziej narzekacie?

Wiktoria będzie pisała o tym pracę magisterską. – Wybrałam sobie właśnie temat dotyczący mojego miejsca zamieszkania i ogólnie o potrzebach małych miasteczek – tłumaczy studentka.

Czy dwie Biedronki, Tesco, stacja paliw za miastem, punkt szewski, a obok ksero, kilku fryzjerów, parę sklepów piekarniczych i mnóstwo z używaną odzieżą, basen, stare kino, orlik, kilka domów weselnych to wszystko, co nam jest potrzebne do życia?

A może jest coś, co wpłynęłoby na lepsze i wygodniejsze życie w naszym mieście, żebyśmy po to nie musieli jeździć do Warszawy lub Piaseczna?

Czekamy na dyskusję.  

(pc)

Komentarze

Anonimowa - 21 stycznia '14r. 13:05
Przydałby się jakiś porządny sklep z ubraniami - nie używanymi.
mlody - 21 stycznia '14r. 13:08
to jest jedno wielkie bagno, psy dupami szczekaja...
Stach - 21 stycznia '14r. 13:15
"Mniej kapliczek a karczm więcej"
Komentarz użytkownika ALFONS z dn. 21 stycznia '14r. 13:17
został ukryty z powodu naruszania zasad forum.
KACHNA - 21 stycznia '14r. 13:29
PRZYDAŁOBY SIĘ JAKIEŚ FAJNE MIEJSCE W KTÓRE MOŻNA ZABRAĆ DZIEWCZYNE CZY CHŁOPAKA NA KAWĘ CZY WOGÓLE ŻEBY POSIEDZIEC I MIŁO SPEDZIĆ CZAS, A TAKŻE COŚ DLA MŁODZIEŻY ŻEBY NIE MUSIELI SIĘ GROMADZIĆ POD BLOKAMI, NA JEDNOSTCE I W INNYCH TEGO TYPU PODOBNYCH MIEJSACH, NIESTETY KINO TEŻ POZOSTAWIA WIELE DO ŻYCZENIA. OPRÓCZ CHINCZYKÓW, PIZZERII I KEBABÓW NIE MOŻNA ZJEŚĆ NIC INNEGO, ULICE TEŻ SĄ BRZYDKIE I SZARE PORÓWNUJĄC CHOCIAŻBY DO ŁADNEGO SKWERKA I ULICZEK W WARCE...
ada - 21 stycznia '14r. 14:13
Pracy.
dadada - 21 stycznia '14r. 14:17
kilka fryzjerów? mnóstwo fryzjerów.
Góra znajduje się paradoksalnie za blisko Piaseczna i Wawy.
30 minut busem i jestem w fashionhouse po ciuchy itp, godzina i jest galeria Mokotów, to automatycznie pozbawia sensu inwestowania w jakiekolwiek miejsca rozrywki w GK
ole - 21 stycznia '14r. 14:26
Mniejszych czynszów i podatków. Reszta przyjdzie sama gdy spełnimy te dwa warunki.
Iga - 21 stycznia '14r. 14:38
Może jakaś fajna kawiarnia by się przydała, gdzie można by było iść z koleżankami na kawkę i gdzie dzieci mogłaby się pobawić w jakimś wydzielonym do tego miejscu
Kaś - 21 stycznia '14r. 14:46
Dokładnie... Przydałoby nam sie centrun handlowe,nie mowa o takim wielkim jak np Fashion House ale podobne.. Jakieś KFC :)
S. - 21 stycznia '14r. 14:48
skatepark, który jest w planach :)
młody - 21 stycznia '14r. 14:52
Galeria, MC, kregielnia, punkt informacyjny miasta i okolic, brak ładnego rynku, odnowienie budynków (okolica skweru im. piłsudskiego) i wiele innych :D
tommi - 21 stycznia '14r. 15:03
jakaś fajna kawiarnia/restauracyjka otwarta do 22
Kiedyś była fajna kawiarenka Zofia na DOMINIKAŃSKIEJ !
obstrukcja - 21 stycznia '14r. 15:05
A nad czym tu dyskutować?
Kibel jest ?
mieszkanka - 21 stycznia '14r. 15:21
odnowienie szarych i ponurych kamiennic, którym tynk ze sian odpada. brakuje miejsca gdzie mozna usiasc, wypić kawe czy piwo, jakiejś knajpki fajnej zeby pojść ze znajomymi posiedziec coś zjesc, a zeby nie była to pizza ani chińczyk.
normalnych sklepów, zeby po wszystko nie trzeba było jeździć do Warszawy, Konstancina itd. (miał być Rossmann, ale ani widu ani słychu) tu są same pizzerie i chińczyki, sklepy ze szmatami używanymi oraz co drugi to fryzjer albo solarium. nie ma gdzie wyjść (przydał by sie kompleks- kręgielnia, kino, centrum handlowe ze sklepami, knajpami itd.) brakuje także porządnego sklepu zoologicznego.
mama - 21 stycznia '14r. 15:26
Park i nie ten który jest planowany za stadionem bo to szmat drogi za miastem a nad Wisla tyle miejsca i dojscie z kilku stron mozna zrobic. Od 5 lat mieszkam tutaj i teraz juz rozumiem matki z dziecmi ktore szlifuja chodniki na spacerze, spaceruja po uliczkach bo ciezko jest zrobic chodnik z ulicy np Wyszyńskiego nad Wisle gdzie jest cisza i zielono.Dojscie z miasta jes za dalekie bo male dzieci trzeba czesto karmic przewijac a taka wyprawa trwa zbyt dlugo jak dla maluchow. Coraz czesciej mam wrazenie że ludzi ktorzy rządzą w Gorze myslenie boli.
nsz - 21 stycznia '14r. 15:33
To co może zrobić miasto, bo jest to częściowo w jego gestii, to miejsca do spacerowania i odpoczywania. Czyli jakiś park. Dodatkowo przydałoby się więcej miejsc parkingowych, bo do tego szewca czy zegarmistrza większość osób dojeżdża samochodem. Następnie ucywilizować targ - jedyne wyjście przenieść np. w okolice cmentarza i tam zorganizować go z odpowiednią infrastrukturą tzn. parkingi, alejki, toalety itd.
Sklepy z odzieżą ze względu na bliskość Fashion House oraz zakupy internetowe nikomu się nie opłaci - za mały popyt.
Z jedzeniem jest problem, bo pizerrie, "chińczyki"i kebaby, a normalne to chyba tylko za miastem - w Podzamczu i nad Wisłą. Szkoda, bo już do obiadu piwka się nie napiję z kolegą lub wina z drugą połową - bo trzeba wracać samochodem.
Gdyby był jakiś ładny rynek-park to zapewne wokół powstały knajpki.
Gadżet - 21 stycznia '14r. 15:59
Miejsc pracy tego nam brakuje. Aktualnie młodzi ludzie wolą mieszkać w warszawie ponieważ koszty dojazdu równają się z kosztem wynajmu przynajmniej pokoju w stolicy. dodatkowo za 10 lat góra kalwaria będzie miastem emeryrów i rencistów
zawislak - 21 stycznia '14r. 16:26
Ja tylko proszę zeby nie było w GK żadnego maca i kfc
freak - 21 stycznia '14r. 16:36
Powinni ogarnąć jednostkę, rozpadające się kamienice, park (np. na skarpie za kinem z tarasem widokowym) więcej knajp i podobnych lokali. Wykorzystać potencjał Wisły, mamy dookoła piękne tereny
zeki - 21 stycznia '14r. 17:01
Była kawiarnia Zofia to skończyło się na serwowaniu pizzy z mikrofali i innych hot-dogów. I tak w końcu padła.
W walentynki miejsc nie było dla miejscowych bo akurat poborowi wychodzili i na te fastfoody zwalili kupą :D
Żeby się opłacało prowadzić kawiarnię to ludzie muszą do niej chodzić a nie tylko gadać o potrzebie istnienia takowej.
efendi - 21 stycznia '14r. 17:18
tak jest,piwialni nam brakuje,mieliby gdzie gromadzić się lumpy i zaszczywać ściany okolicznych budynków.patroli policji brakuje,żeby gnać młodocianą chołote niszczącą wszystko co popadnie i mającą wszystkich za nic.
:)) - 21 stycznia '14r. 17:23
moim zdaniem brakuje przede wszystkim spokojnego miejsca, w którym można byłoby spotkać się ze znajomymi. młodzież przesiaduje na jednostce lub plącze się po mieście i nie ma miejsca w którym mogliby się spotkać. dobrze, że jest teraz lodowisko.. ale tak jak wyżej- popieram osoby, które mówiły np. o kawiarni, małym centrum handlowym, kręgielni..
a2b3 - 21 stycznia '14r. 17:26
uczciwości i życzliwości
;-0 - 21 stycznia '14r. 17:54
Zmienić władzę !!!
Wyorzystać stadion miejski,więcej wydarzeń sportowych,ożywić klub Korona
z PGR-u - 21 stycznia '14r. 18:20
"Żeby się opłacało prowadzić kawiarnię to ludzie muszą do niej chodzić a nie tylko gadać o potrzebie istnienia takowej."
A kino według niektórych a ich tu nie wymienię będzie się opłaciło ?
Będzie !
Bo będzie dotowane !
emeryt - 21 stycznia '14r. 18:24
Czy zapis o odśnieżaniu to żart, czy przypadek? A kto odśnieży drogę od Szpruchu do Wicentowa? Jak dwa tiry się mijają to trzeba wpadać w zaspę i uciekać do lasu. Odrobiny wyczucia potrzeba, i taktu .., a chodnika jak nie ma tak nie ma, może kolejna zmiana władzy o tym pomyśli jak starzy rajcy co obiecali odejdą...
mk - 21 stycznia '14r. 18:48
Największa dziura w Polsce
Olga - 21 stycznia '14r. 19:04
Mam niepłonnaą nadzieję ,ze znajdzie sie wreszcie ktos ,kto napisze wreszcie pracę magisterską na temat niewyobrażalnego bałaganu jaki juz od szeregu lat panuje w naszym mieście a ściślej w ratuszu i całej tej zakłamanej i bezkarnej [w większości]Radzie Miejskiej.Podłe i świńskie wyczyny całej tej upapranej po pachy watahy wołają o pomstę do nieba .Ktoś decyduje się na taki krok powinien opierać się na prawdziwych materiałach udostępnionych przez właściwe komórki ale czy to jest możliwe ?Na pewno władze nie udostępnia materiałów ,które pokazały by całe ich perfidne oblicze ,dlatego tez nie ma pewności że ciężka praca młodych zapaleńców odniesie pożądane skutki .
mieszkanka - 21 stycznia '14r. 19:06
Tej dziury nic nie zmieni , same patolgie, plociuchy!!! Wszyscy wiedzą wszystko!!!Robię wypad z tej mieściny , wolę Piaseczno !!!
Mieszkaniec - 21 stycznia '14r. 19:37
Położyć chodnik do stadionu miejskiego
Obwodnica :)
dcn - 21 stycznia '14r. 19:55
Całodobowego pkt gastronomicznego, przynajmniej w weekendy. Może być już któryś z kebabów albo pizzerii. Bo jak się spotykamy ze znajomymi i po 23 każdy zgłodnieje to trzeba się zbierać na stację po ohydne hot dogi.
Myślę, że kawiarnia lub mała restauracyjka w centrum też by się jednak przydała. Mogło się wydawać, że po co robiona jest kolejna pizzeria a w Biesiadowie zawsze ludzie są wieczorami, a nie każdy codziennie chce jeść fast foody.
Wszelkie kluby, sklepy z odzieżą i punkty rozrywkowe typu kręgielnia nie mają miejsca bytu ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo Piaseczna i Warszawy.
A najlepszym rozwiązaniem byłby park na skarpie, tylko taki ogrodzony z monitoringiem i stróżówką, aby nie przesiadywała tam szemrana młodzież jak przed ratuszem, tylko żeby można tam było pójść z dziewczyną, rodziną, dziećmi usiąść na ławeczce, pospacerować. Spójrzcie jak przyjemnie spaceruje się po placu za kościołem, kiedy wszystko jest zadbane i nie ma tam podejrzanych typów charchających na chodnik i rzucających k*rwami.
gad - 21 stycznia '14r. 20:03
@emeryt
na drodze od Szpruchu do Wincentowa jest zakaz ruchu samochodów ciężarowych
młot - 21 stycznia '14r. 20:46
Wyrzucić te hale (Bąk) z obrębu miasta. Jak chce być sadownikiem to na wieś.
malina - 21 stycznia '14r. 21:09
Mc donalds by sie przydał i salon samochodowy
mimi - 21 stycznia '14r. 21:55
Po wyborach zostaną sprzedane reszte budynkow. zjedzie więcej zydow. zaczniemy się dużo modlic. odnowią zydoskie modly. burmistrzowie zostaną "kacykami" a my robole za kawalek chleba będziemy odsniezac ulice u zydow i bogaczy. gdzie tu kawiarnia.
expert z pod 40 - 21 stycznia '14r. 21:55
Przydałaby się ławka przed czterdziestką,żeby nie pić mózgotrzepa na stojaka przy śmietniku no i jakiś skup butelek,bo nie zawsze chcą przyjmować kobitki jak jakaś flaszka jest doniesiona z konkurencji.A na dzień dzisiejszy to koksownik by się przydał ,bo zimno się robi a i jaką kiełbaskę by się upiekło na zagryzkę.Burmistrz w ogóle nie dba o swoich wyborców.
Saa - 21 stycznia '14r. 22:06
Właśnie kawiarnia fajna rzecz tylko ciekawe czy jak by już była to by ludzie do niej chodzili? Pewnie by była szybciej zamknięta niż załatwianie papierów na jej otwarcie.... takie uroki małych mieścin
Pomysły - wrzucajcie - 21 stycznia '14r. 22:06
1 - fontanna w centrum i ławeczki
2 - przyrządy do siłowni na powietrzu
3 - ścieżki rowerowe
4 - fitness i nauka angielskiego fajne
5 - zajęcia bezpłatne dla seniorów i dzieci, w tym dla dzieci z biednych rodzin (dodatkowe lekcje korki)
6 - klub seniora, uniwersytet III wieku
7- górka na saneczki
8 - super że jest bazar, tyko lepiej go zorganizować (więcej toalet i stoiska ładne, usystematyzowane)
9 - w kinie co najmniej raz na miesiąc film - kino ambitne z dyskusją po filmie dla chętnych (nawet stare filmy)
10 - komunikacja należy poprawić ale nie tylko w mieście ale i w okolicznych wioseczkach (bilet jakiś tańszy dla osób którzy regularnie kursują)
11 - na co się dla ściągać środki unijne, w tym na zajęcia w szkołach, ale nie tylko
12 - lojalnościowe tańsze bilety dla tych co płacą podatek w urzędzie skarbowym naszym (jak w Wwie)
mimi - 21 stycznia '14r. 22:07
Co się pytasz o odsniezaniu? stalem na przystanku jeździli z zgk.W kolo komina,ratusz,gmina....nabijali licznik aby im się zgadzala dzienny w kilometrach. tez jestem kierowca to wiem. ja pracuje prywatnie to jestem liczony. A im placi Gmina. nawet piaskiem nie sypali. Ganiali się w kolo.Jak czekacie na autobus to popatrzcie co robia.
Axell - 21 stycznia '14r. 22:37
Miejsca pracy - praktycznie jedynym miejscem które daje zatrudnienie jest call center. Więcej miejsc pracy = więcej mieszkańców = większe wpływy z podatków.
Dalej - niech pan bur(del)mistrz i państwo (bez)radni nie upierają się przy polityce ratowania za wszelką cenę rozlatujących się komunalnych ruder; takie slumsy się wyburza i stawia na ich miejscu normalne budownictwo, przykład - Piaseczno.
Dalej - galeria handlowa; w dzisiejszych czasach to nie luksus, to standard ;)
Warto by wypromować nasze zabytki- Czersk jest znany, a mamy trochę pamiątek po społeczności żydowskiej; gdyby to podremontować i zareklamować, to przecież wycieczki z Izraela chętnie zostawiły by parę dolców w budżecie miasta, a oni, jak mało kto, kasę mają ;)
No i oczywiście obwodnica, bo bez tego ani rusz :)
{L}egionista - 21 stycznia '14r. 22:44
piszcie sobie co chcecie ze niema tego czy tamtego ja wiem jedno Góra Kalwaria to miasto z zasadami i swoimi żulami które kocham i szanuje bo to miasto nie jedno dziecko na ulicach na pożądanych ludzi wychowuje chociaż już od dawna tam nie mieszkam to wspominam
Dzień Dobry - 21 stycznia '14r. 23:20
Proponuję: odebrać prawa miejskie -bo to wiocha.Na rynku zrobić targowisko koni , bo i do Grójca blisko.No i za basen niech mieszkańcy płacą podwójnie , bo to jedyna atrakcja w GW.
nie docenili nas - Zielu - 21 stycznia '14r. 23:42
tu nawet nowe mieszkania i osiedla nie powstają, bo jednym się nie opłaca, a drudzy tu mieszkać nie chcą. ranking gospodarczy pokazał wyraźnie gdzie jesteśmy: http://www.nadwi(...);id=1566
nsz - 22 stycznia '14r. 07:39
Ludzie piszcie, co może zmienić władza i co jest realne. Kręgielnia, centrum handlowe z firmowymi sklepami są nierealne bo musi się to opłacać inwestorowi, a tutaj jest zbyt mały popyt. Jak patrzę na inne miejscowości, to lokale takie jak kawiarnia, czy restauracja otwierają się zazwyczaj w miejscu, gdzie przychodzą ludzie na spacery. Gdyby zamiast skwerku przy ratuszu był choć mini park z alejkami, więcej ławek to ludzie tutaj przychodziliby odpocząć. Obecnie na tym rynku najwięcej jest dzieci i młodzieży czekającej na autobusy więc otworzyły się lokale dostosowane do klienta tzn. chińczyk, pizza, kebab (czyli fast food - bo tani, szybki i to lubi większość dzieci).
Już niedługo powstanie McDonald przy wylocie na Warkę.
Jeżeli chodzi o puby/pijalnie piwa, to co jakiś czas coś się otwiera i zamyka: był bar przy rondzie, była Iguana na przeciw Basenu, bary niedaleko kościoła zwane szparą i piwnicą, lustro na Wyszyńskiego. Skoro zostały zamknięte, to znaczy, że się nie opłacało. To samo tyczy się kawiarni. Znaczy że większość tylko mówi, a potem nie chodzi. Niestety to nie jest państwowe kino i nikt nie będzie dopłacał kilkanaście tysięcy do interesu co miesiąc. Zresztą kwstią czasu jest otwarcie wielosalowego kina w Piasecznie (albo Auchan albo Fashion House). 30 minut jednym autobusem, duży wybór filmów, w tym 3D i do kina w Górze nikt nie zajrzy.
Tak jak wspomniał ktoś wyżej Góra powinna wykorzystać Wisłę. Zrobić super ścieżkę i ludzie będą chodzili na spacery.
Katia - 22 stycznia '14r. 08:22
Ale już niedługo może takie miejsce do spotkań powstać w nowej siedzibie OK dawny Dom Żołnierza jest piękny lokal do wynajęcia :-) pod usługi gastronomiczne
emeryt - 22 stycznia '14r. 09:16
do gad.
Chyba żartujesz, a kto zakaz dla tirów respektuje. Jak od tej firmy serwisowej na Szpruchu nie mogą zakręcić to jadą na osiedle i tam na boisku zawracają albo przez Linin i Pecław. Jak masz chwilę to zobacz co się dzieje po 16 - skracają sobie drogę od Dębówki na Warkę. Już nie mówię o piąktu, nie da się chodzić, wiosną i latem aż do jesieni to można było chodzić ścieżką w lesie, teraz się nie da bo całe pobocze zaśnieżone - jak wczoraj wracałem ok. 17 z autobusu to nie liczyłem ale mnie minęło ze strony Wicentowa ponad 10 tirów. Jedyne szczęście że niedaleko sklepu u nas czasem w piątek policjanty są. A co tematu, za moich czasów była wizja toru wyścigowego - starsi pamiętają, dokumentacja nawet była - wiem, że chyba za Sałygi ją robili, albo i wcześniej. To też dość ciekawy temat - ale zapomniany.
W.I.Lenin - 22 stycznia '14r. 09:48
Nie wiem czy to szanowna Wiktoria „ściemnia”, czy też Redakcja, ale nie podano, nawet, tematu owej pracy magisterskiej.
Czyżby nie miała ona żadnego tytułu, czy też temat wyssany jest z palca?

Lista życzeń może być długa, ale i tak nie wpłynie to na jakiekolwiek zmiany w naszym powiecie (bo chyba nie tylko o miasto Chodzi?).
Już widzę podsumowanie tej dyskusji. Będzie jak w starym gomułkowskim dowcipie: „Gdybyśmy mieli cienką blachę, to moglibyśmy robić konserwy, ale niestety, nie mamy mięsa!”

Z grubsza rzecz ujmując, aby określić co „wpłynęłoby na lepsze i wygodniejsze życie w naszym mieście”, trzeba odnieść się do następujących tematów:

INFRASTRUKTURA SPOŁECZNA:
Edukacja
Ochrona zdrowia i opieka społeczna
Bezpieczeństwo publiczne
Kultura
Sport
Turystyka i rekreacja

INFRASTRUKTURA TECHNICZNA:
Budownictwo mieszkaniowe
Drogi i transport
Połączenia komunikacyjne
Łączność i telekomunikacja
Gospodarka wodno-ściekowa
Gospodarka odpadami
Zaopatrzenie w energię elektryczną i ciepłownictwo

INFRASTRUKTURA GOSPODARCZA:
Lokalny rynek pracy
Rolnictwo, gospodarka leśna i melioracja
Przemysł
Budownictwo
Handel i usługi

Każdy będzie miał tu swoje preferencje:
Np. co choremu na serce po ilości kawiarni i Biedronek, skoro do kardiologa musi wybrać się do Warszawy i Piaseczna?
Albo, co bezrobotnemu po kawiarniach i centrach handlowych?
petent - 22 stycznia '14r. 10:33
naj koszmarniejszym miejscem w Górze Kalwarii jest wydział Architektoniczno- Budowlany
OK - 22 stycznia '14r. 11:38
nsz
do kina w Górze jak najbardziej ludzie "zajrzą" - 30 minut jednym autobusem do Piaseczna pod warunkiem, że godziny pasują, kwestia ceny - w sieciowych multipleksach za bilet w weekend ponad 20 zł za osobę (plus 10 zł za autobus), u nas max 16 zł będzie, blisko, w zasięgu 30 minut cała operacja "wyjścia" - dlatego zrobimy wszystko, żeby kino cyfrowe w Górze się otworzyło, bo tu u nas trzeba tworzyć miejsca z energią, a nie grać na cudze - bo dyskusja jest o tym, jak zmieniać Górę, a nie Piaseczno...
odnośnie kawiarni - za środki unijne Gmina wyposażyła i wyremontowała miejsce cateringowe w nowym ośrodku kultury - są lampy, meble, urządzenia, kafelki, toalety, socjalne pomieszczenia i na dodatek niski czynsz - zgadnijcie ilu oferentów sie zgłosiło? Jeden! I to z Warszawy! A już grozą wiało, że nikt... zobaczymy, czy sie utrzyma i zarobi nawet na ten mały czynsz i z naszym wsparcie organizacyjnym...
grzesiek - 22 stycznia '14r. 11:57
A ja chcę po dwa pasy ruchu w każdą stronę na Strażackiej !
ole - 22 stycznia '14r. 12:06
To jest mała mieścina. Nie wiem czy nawet 10 tys. tu żyje. A wy chcecie centra handlowe ,kawiarnie ,restauracje, itp. MOże jeszcze wieże Aifla? Ci co tak chcą niech sami coś tutaj otworzą i zobaczymy czy się utrzymają. Zejdźcie na ziemie ludzie.
smażalnia musi być!!! - 22 stycznia '14r. 13:46
był kiedyś taki film z Himilsbahem!!
h. - 22 stycznia '14r. 13:51
Miejsca pracy przede wszystkim sama po sobie wiem,że pracując w Warszawie nigdy nie robię zakupów w Gk. W drodze powrotnej mam wszystko co chcę Auchan, Fasion, Rossman i wiele innych. Nie opłaca mi się wracać i dopiero po górze wszystkiego szukać.
Mieszkanka - 22 stycznia '14r. 13:58
Brakuje miejsc pracy przede wszystkim, żeby zarobić jako takie pieniądze trzeba niestety jeździć do Piaseczna czy Warszawy, a jak już się tam jest to i zakupy się tam robi. Dlatego mamy taką "rotację" sklepów, zwijają się po kilku miesiącach bo interes się nie kręci. Tu na miejscu zakupy robią w zasadzie tylko ci, którzy albo tu pracują, albo pracy nie mają, albo emeryci-renciści itp. Generalnie osoby z mniej zasobnym portfelem.
Poza tym obwodnica - temat bolesny, ciągnący się od lat niemiłosierne jak te korki w centrum...
No i przychylam się do wypowiedzi innych osób że przydałyby się miejsca do spędzania wolnego czasu z rodziną, przyjaciółmi. Dzieciaki nie mają gdzie się wyszaleć, młodzież siedzi gdzieś na jednostce i nie mają co ze sobą zrobić.
Acha i jeszcze fontanna, skoro mają przebudowywać skwerek w centrum to po prostu MUSZĄ zrobić fontannę!!! Jaka to jest frajda dla dzieciaków w lato, wybiegałyby się, ochłodziły, świetna sprawa.
mieszkanka 123 - 22 stycznia '14r. 14:29
ręka ręke myje w lokalnych władzach... Nikt nie "wpusci" do miasta żadnego większego inwestora, a ich samych nie stać na zorganizowanie tego wszystkiego o czym tu mowa. wszystko fajnie pięknie, ale można tylko pomarzyć. miasto bez przyszłości i tyle, pozostaje tylko wyprowadzić się, co zapewne większość młodych zrobi. za parę lat zostanie tu sama geriatria oraz degeneraci co powyrastają z lokalnej młodzieży, która inteligencją i kulturą się nie wykazuje. Wszystko co zostałoby tu zrobione, zaraz zostanie zdemolowane, obmazane grafitti, obszczane,zaplute i zaśmiecone jak wspominane tereny jednostki, ławki na skwerku i uliczki międzyblokami.
Franciszek 0. - 22 stycznia '14r. 14:33
Ludziom się w żopach poprzewracało żeby dostać numerek do medyka trzeba stanąć w kolejce o 4 rano,
a im się marzy kawiarnia, kino 3 -D i kibel na mieście.
spa - 22 stycznia '14r. 14:54
Jak sie uda to dziura będzie mniejsza ;)

Gorące info o obwodnicy:

http://www.gddki(...)a215d2e0
Hm - 22 stycznia '14r. 15:16
Ja chciałem dlaczego mowa tylko o punktach usługowych. Czy tylko biznes poprawia jakość życia?
yolo - 22 stycznia '14r. 15:48
McDonald
juzia - 22 stycznia '14r. 17:52
myślem że szewca potszeba bo ten pan co mieszka za tarachem to pod aptekom stoi i nic nie robi.
mój komentarz - 22 stycznia '14r. 18:36
"Wszystko co zostałoby tu zrobione, zaraz zostanie zdemolowane, obmazane grafitti, obszczane,zaplute i zaśmiecone jak wspominane tereny jednostki, ławki na skwerku i uliczki międzyblokami."

Skoro mądry inaczej człowiek mówi że ławki nie służą do przesiadywania ,więc ktoś je opluł !
aga - 22 stycznia '14r. 18:41
nie trzeba do lekarza wstac oo 4 rano wystarczy sie piatek internetowo wyciagnac nymerek do lekarza robie tak dla całej rodziny badz znajomych wiec teraz wolałabym zeby było coś na iescie zeby mlodiez nie musiała wystawac pod blokami i skwerek porzadny by sie przydał jakies porzadne miejsce do spacerowania z dziecmi bo w tym temacie i oczywiście w innych to pozal sie Boże
... - 22 stycznia '14r. 19:07
Przydało by się w Górze Kalwarii wiecej coś dobrego mnustwo ciekawych miejsc i po 2 pasy z Góry do Piaseczna bo za dużo jeżdzi niepotrzebnych kierowców którzy robią na tej trasie za dużo korków i zpowalniają ruch w obie strony . Jest za duzo grzeczności i przepuszczania czas to zmienić
zeki - 22 stycznia '14r. 19:21
@Mieszkanka

Fontanny na PIGALAKU NIE BĘDZIE!!! Bo nie. Bo to teraz jest modne a za parę lat będzie się inaczej ozdabiać place w miastach. Będzie dynamiczna kałuża czy bajoro vel bagno już nie pamiętam! W każdym razie coś na miarę naszych aspiracji!
FIRMA - 22 stycznia '14r. 19:51
I agencja Towarzyska!!!
Kamilka - 22 stycznia '14r. 20:19
Góra jest nudna nic się nie dzieje, jedynie gdzie można iść ze znajomymi lub z "kolegą" to restauracja podzamcze, dobre jedzenie, miła obsługa a cena nie zwala z nóg. Nic innego w Górze do roboty nie ma! Nad czym ubolewam.
Zieleni - 22 stycznia '14r. 20:45
Potrzebny park w mieście z ławeczkami, żeby pospacerować i posiedzieć w pięknym otoczeniu przyrody. Plac zabaw dla dzieci taki na miarę naszych czasów.
Odnowienie tych koszmarnych budynków wzdłuż głównej ulicy i usunięcie płotu z reklamami.
Obecnie ul Białka wygląda najlepiej w całej Górze.
Jak ludzie patrzą na ładne rzeczy to i czują się lepiej.
Obecnie nie ma na czym oka zawiesić.
Zieleni - 22 stycznia '14r. 20:49
... aha i jeszcze miejsca pracy trzeba stworzyć, żeby u nas mieszkańcy zostali, zakupy robili i z rozrywki chcieli korzystać. Jaka to oszczędność czasu i paliwa.
wyborca - 22 stycznia '14r. 23:46
Pierwsze i najważniejsze to opracowanie strategi nie likwidowania inwestorów (konkurenci tzw. elity) tylko przyciągania, bo to daje szansę na pracę. Dwa szybki połączenie z Wa-wą co dałoby impuls do rozwoju budownictwa mieszkaniowego i większą liczbę mieszkańców. Trzy - normalne przedszkole, za normalne pieniądze, teraz i tak z podatków dopłacamy do prywatnych a jeszcze płacimy podwójne opłaty!!! Lepszy dostęp do usług medycznych. Płacimy takie same podatki a do najbliższego jakiegokolwiek specjalisty jechać trzeba do Piaseczna lub Wa-wy.Chociaż dwa razy w miesiącu kardiolog, dermatolog i chirurg. Tańce w domu kultury.Tanie miejsce gdzie bezpiecznie można zostawić chorego, starego członka rodziny na czas pracy. Efektywne odśnieżanie. Dlaczego odśnieża się dopiero gdy utworzy się lodowa warstwa, której usunąć się nie da.
leo - 22 stycznia '14r. 23:52
A ja powiem tak... mieszkalem cale zycie w Piasecznie a teraz od 3 lat mieszkam w gorze i doslowie kadego dnia kadego tygodnia doceniam to miasto. Jest tu praktycznie kazdy rodzaj sklepow. Spozycze ,budowlane itd. Tesco biedronki, stacje benzynowe. Jezdzilem na zakuy po warszawach , piasecznach a teraz doceniam lokalny biznes. Fryzierzy tansi o polowe niz w piasecznie. W piasecznie jest juz moloch i dziesiatki przyjezdnych, ktorzy zjezdzaja sie do piaseczna jakby to byla ziemia obiecana. W gorze brakuje natomiast zagospodarowania rynku, fontanny, oraz miasto nie robi nic aby otworzyc sie na wisle. Mamy dostep do krolowej rzek a nad wisla same krzaki i chaszcze.
Marta - 22 stycznia '14r. 23:59
:D
... - 23 stycznia '14r. 00:25
porządny sklep z ubrankami dla dzieci
zawislak - 23 stycznia '14r. 09:45
W GK na zboczach skarpy mógłby powstac stok dla narciarzy oraz lepiej wykorzystac polozenie nad Wisla.
Rajca - 23 stycznia '14r. 11:43
Tyle narzekań na brak rozrywki a przecież przy targowicy istnieje taki wspaniały klub ,czyżby jeszcze nie wystarczająco się rozreklamował?
motosmród - 23 stycznia '14r. 13:29
@ zawislak - 23 stycznia '14r. 09:45
tam inne rzeczy się dzieją ,a potem będzie larum że skarpa się osuwa .
mieszkaniec 0505 - 23 stycznia '14r. 14:41
Mi brakuje apteki całodobowej.
gość - 23 stycznia '14r. 15:23
ole - 22 stycznia '14r. 12:06 popieram cię
X - 23 stycznia '14r. 15:47
Fajna knajpa w centrum miasta dla ludzi po trzydziestce z fajną muzą, dobrą kawą i alkoholem z wyższej półki. Imprezy taneczne dla ludzi 30+. Małolaty mają knajpę koło basenu, emeryci mają balangi a człowiek w średnim wieku domówkami żyje. Nie koniecznie trzeba znosić towarzystwo osiemnastolatków z sąsiedztwa, słuchać modnego łomotania i czuć się jak weteran. Tego tu brakuje wielu osobom. Strach tylko,że powstanie kolejna mordownia.
hakuna makata - 23 stycznia '14r. 16:46
kanalizacja -szczyt marzeń w 21 wieku na tym zadupiu
Rico - 23 stycznia '14r. 19:16
jeśli nie macie co robić w mieście to wybierajcie się do restauracji blisko miasta
Rico - 23 stycznia '14r. 19:19
Kamilka nie tylko restauracja Podzamcze rozejrzyj się dobrze blisko Góry są fajne knajpy super
pawelec - 23 stycznia '14r. 19:19
@ Rajca -
nie wiem co masz na myśli ,ale i tak nie przebije dawnej mety "Na Pazurku"
X - 23 stycznia '14r. 20:23
Propozycja nietypowej imprezy, małolaty co piątek idą do klubu. Impreza dobrze obstawiona, bez alkoholu i używek, sprawdzają dokładnie. Wstęp od 13-17 lat. Fajna sprawa nie trzeba się martwić. http://www.teensparis.com/. Piętro wyżej idą rodzice, wyżej idzie babcia z dziadkiem. Wszyscy się dobrze bawią ale chyba Góra K musi do tego dorosnąć. Może za 20 lat???
Rajca - 24 stycznia '14r. 10:59
@pawelec
Widzę ,że trafiłem na ziomka .pozdrawiam ale niestety tu sie mylisz,to miejsce przebija nawet tę dawną metę na 'Na Pazurku'ale nie napiszę dlaczego ,gdyż cenzura tego nie przepuści.
marcins - 24 stycznia '14r. 13:50
Brak pracy, konieczność dojazdu do Piaseczna, Warszawy. Szybsze połączenie kolejowe z Warszawą, brak parkingu parkuj i jedź. Wieczorne seanse filmowe w kinie w weekendy. Rozwój lokalnych połączeń busikowych, coś w rodzaju eLek funkcjonujących w gminie Konstancin - Jeziorna.
Jak to będzie, to może jakaś fajna reastauracja, knajpka utrzyma się w Górze, tak to nie ma szans.
Edward - 24 stycznia '14r. 17:34
Pilnie potrzeba ze dwa pomniki,mogą być popiersia bo nie mamy się gdzie lansować !
U Piłsudskiego za ciasno io za rzadko ,coś trzeba wymyśleć na maj na lipiec wrzesień itd...
koncert życzeń - 24 stycznia '14r. 19:11
Skoro już ZGK indywidualnie odbiera choinki z domostw gminnych to mógłby też rozwozić pocztę !
Tyle teraz o tym się mówi , a w mieście nie ma kiosków ruchu .
Było by na czas i kasa w miescie by została ,a może i miejsc pracy by przybydło .
marzycielka - 24 stycznia '14r. 20:54
Na początek, proponuję to nasze miasto wymyć, wyszorować, wyczyścić, pozamiatać.
Axell - 24 stycznia '14r. 21:35
@Rajca
Przejeżdżałem kiedyś koło tego pożal się Boże lokalu przy targowicy, zwróciłem uwagę na gości którzy przebywali w ogródku piwnym, ok. 8 osób. Same karki. Ani jednej normalnej osoby. W życiu bym się tam nie wybrał ;)
X - 24 stycznia '14r. 22:43
Z drugiej strony GK jest malowniczo położonym miasteczkiem i te tereny nad Matką Rzeką są wyjątkowe...Szkoda,że trzeba wozić dzieci daleko nad wodę latem..Niestety Wisła jest bardzo kapryśna i potrafi wszystko zabrać w kilka dni. Nikt nie tępi też komarów. Można tu żyć i być w miarę szczęśliwym. Sąsiedzi zawsze czujni i troskliwi, wiedzą o tobie więcej niż ty sam, w miejscowym sklepiku dostaniesz na krechę w aptece też bo znają rodzinę od trzech pokoleń i ogólnie jak jesteś w miarę ok to jest ok. Miejscowe rodziny mieszają się ze sobą a ludzie wiedzą patrząc na dzieci kto z kim. Takie trochę Skiroławki..
prezes - 25 stycznia '14r. 09:46
Jedyna (wątpliwa) rozrywka tylko dla panów ,raczej przejazdem przeniesiona do Baniochni która siusia gdzie popadnie !
Powiem tak :"Daj pan spokój"
Rajca - 25 stycznia '14r. 12:07
Axell
Byc może to jest ochrona ,z tym że taka ochrona przydała by się raczej na 'MIKÓWCU '
? - 25 stycznia '14r. 14:05
Koło basenu śmieci pełno ,nikt przecież nie będzie z papierkiem szedł do Sportowej bo tam psi smietniczek jest !
Po drugiej stronie przy przystanku stoi kosz betonowy ,ale ten uczynek życiem można przypłacić !
Tak trudno postawić tam kosz,a może dołek wykopać .
Potem sie zakopie.
as - 25 stycznia '14r. 17:31
dokładnie jakaś kawiarnia by się przydała (nie piwna mordownia) tylko taka kawiarnia z prawdziwego zdarzenia
Indygo - 25 stycznia '14r. 17:37
po o wam fontanna z pływającymi w niej petami,
obwodnica by się przydała
Patriot - 25 stycznia '14r. 18:05
@ X - 24 stycznia '14r. 22:43
"w miejscowym sklepiku dostaniesz na krechę w aptece też bo znają rodzinę"
0 czym tu prawisz !
Polak we własnym kraju nie powinien żebrać ,trzeba mądrze zaglosowac jak przyjdzie czas.Polak we własnym kraju albo cieciuje u obcych nacji ,albo sprząta !
Czasami budzę się i nie wiem czy to jeszcze Polska ?

Zasciankowy za ronda - 26 stycznia '14r. 11:51
Mnie najbardziej brakuje ulicy na mojej ulicy.(brak jakiegokolwiek utwardzenia).

tramp - 26 stycznia '14r. 16:29
W mieście choćby takie cóś być musi :

http://podro(...)mi/51kz7
POM - 26 stycznia '14r. 18:11
Szpital oraz poradnie specjalistyczne. Wykorzystać można budynki po jednostce wojskowej.
X - 26 stycznia '14r. 22:31
@ Patriot Mówię o realiach. Jak zabraknie na zupę dla dziecka przed wypłatą to zwyczajnie miejscowy sklepikarz da na krechę bo zna. Wysokość przeciętnej wypłaty znasz. Po opłaceniu czynszu, prądu, wody, etc zostaje tyle co nic, jeżeli jeszcze zwolnią ci żonę bo redukcja etatów to koniec. Zostaje instytucja dziadków i ich dobra wola albo emigracja albo sznurek...Na kogo głosować jak myślisz???
nsz - 27 stycznia '14r. 07:57
To co by się przydało, to zrobić porządek z policją (kondukty wesel), strażą miejską i innymi "służbami". Samochody parkują jak chcą i gdzie chcą utrudniając życie np. na skrzyżowaniach na parceli, pod bankiem. Górscy "stróże prawa" mają najgorsze wyniki w powiecie, o czym świadczą statystyki, a jest ich ponad 30, a razem ze "strażą" 40.
Obiektywny - 27 stycznia '14r. 10:30
Przeczytałem trochę tych w/w wpisów i .... lista życzeń długa ... no bo tak najłatwiej : ... ja bym chciał to, a ja widzę to ... a mnie potrzeba tamto ... a ja w tym mieście to widzę potrzebę tamtego.

MORAŁ: ... a co to jest koncert życzeń ?

TRZEBA ZACZĄĆ OD SIEBIE !!!!! co TY jeden z drugim pozytywnego zrobiłeś dla tej mieściny. Nic? Nie masz na to wpływu ?

Nie prawda. Każdy mieszkaniec tego zaścienka ma realny wpływ na jego losy, i KAŻDY z Nas ODPOWIADA czyli ODPOWIADA! za to że tu jest taki grajdołek.

W tej miejscowości, NASZEJ miejscowości, NASZEJ małej ojczyźnie trzeba przede wszystkim brać udział w miejscowych wyborach, i wybierać PRAWDZIWYCH przedstawicieli lokalnych społeczności do władz miejskich. Takich przedstawicieli którzy będą przed wyborcami odpowiedzialni, i jeszcze kilka innych cech ... być może potrzebni są równierz ludzie młodzi, a na pewno nowi.

PS. Proszę się przyjżeć jak działa obecna (a i wcześniejsze) rada? Są tacy co to przez całą kadencję głosu nie zabiorą , czyż nie tak ?

Tymczasem frekwencja wyborcza ile wynosi ??? ... 30 ? ... 40 procent ?

A reszta społeczeństwa, mieszkańców olewa wybory.

Więc wybierają się właściwie cały czas ci sami, zasiedziały trzon.

... i możecie sobie pisać internauci: chcę to, chcę tamto, fontannę, kawiarnię, sral...ię w centrum Rynku ....

Oni mają to głęboko w du.... Zasiedzieli się, bronią stanowisk swoich i swoich bliskich, bronią swoich interesów; coś takiego jak kreatywność , wyjście na przeciw potrzebom, pomysłom wyborców, mieszkańców, SPOTKANIA z WYBORCAMI ... zapomnij, zresztą po co? sie wychylać ...

Młodzi ludzie od kilku kadencji biją się o mandaty, na próżno, czasem jeden wejdzie do rady, ostatnio z miejscowego koła PO; ... i co On w pojedynkę może zrobić ? Tu potrzeba przewietrzenia rządzących "elit", tu potrzeba by zadziałała demokracja.

Boli. Bo bardzo dużo większych i mniejszych miejscowości, gmin, w Polsce, doświadczyło ogromnego postępu, rozwoju w ostatnich 20-tu latach, ale tam zadziałały widać prawa demokracji, tej pozytywnej rywalizacji; u nas w grajdołku jakby ciągle rządy jednej opcji (czyt. grupy).
Patriot - 27 stycznia '14r. 12:00
"Na kogo głosować jak myślisz???"

Na pewno nie na tych trzech !
Po wyborach ma być jeden .
Ludzie bezdomni - 27 stycznia '14r. 16:59
@Obiektywny
Z całym szacunkiem ale o czym ty tu piszesz? Chcac zrobić cokolwiek dla tej mieściny najpierw trzeba by rozbić skorupę otaczająca ten wypaczony czarodziejski krąg w skład ,którego wchodzą władze Miasta i Gminy .Skołowani .przygnębieni często ludzie wyjeżdzaja po za granice własnego kraju w trosce o lepsze jutro dla siebie i swoich rodzin i niestety nie zawsze udaje im się ziścić te swoje marzenia .Tymczasem w 'Ulu'zwanym 'Urzędem 'wrze jak w kotle czarownic ,kogo bytu jeszcze skrzywdzic ,kogo by zniszczyć'Wreszcie pojawia się policja w celu przeprowadzenia wywiadu na temat członków rodziny przebywających czasowo po za krajem .Dochodzenie ,inwigilacja i nerwy .A urzędnicy -bez kija nie podchodż. Jeżeli płacisz za nie obecne czasowo osoby to w porządku Ale jeśli mie to policja pozbawienie meldunku i bezdomność a na domiar złego dotyczy to często ludzi ,którzy tu się urodzili i wychowali ale przeciez ci ludzie płaca za wszystko w miejscu swojego czasowego pobytu więc dlaczego ich rodziny mają płacic za nieprodukowane śmieci .wodę czy odpływ ?Człowiek zmarł np .2 dnia danego miesiaca ale trzeba było zapłacic za cały miesiąc bo jak stwierdziła urzędniczka czynsz został naliczony miesiąc wczesniej ,więc nie ma rady trzeba płacic 'Tu już nie chodzi o te parę złotych ale to jest po prostu chore i nie normalne .Co zaś tyczy tego młodego z miejscowego koła PO a myslę,że mówimy o tej samej osobie to ten dzieciak wpakował sie po uszy ,po prostu przsiąkł starymi wygami o czym miałem sposobnośc przekonać sie do bólu .,więc jeśli jest taki uczciwy to powinien z daleka trzymać się od całego tego bałaganu .Przeciez za tę ludzka krzywde w pewnym momencie trzeba będzie zapłacić ale do kogo to dotrze?
emeryt - 27 stycznia '14r. 18:55
a może wiecie coś na temat działalności tych klubów w Górze Kalwarii, tych co z nich rajców wybierają. One funkcjonują czy tylko dla wyborów powołują. U nas na wsi jeszcze został plakat Partyjnych, czy Bezpartyjnych. A wiem że jeszcze Naprzody, czy jakieś Centrum. Jakoś tak cicho. A czy klub Anonimowych Alkoholików też może rejestrować kandydatów na rajców, czy PCK albo Inteligencja Katolicka. Na tym się nie znam, ale może by tych Partyjnych nie było, wystarczy w Sejmie i niech tam zostaną. Mam nowe hasło - Spieszmy się kochać rajców - tak szybko odchodzą ...
koroner - 28 stycznia '14r. 13:56
@emeryt
Spieszmy sie kochać rajców -tak szybko odchodzą ....
O co to ,to nie .Jeden z nich ten z Lesńej ślizga się na grzbietach ciemnogrodu już około 25 lat ,a cała reszta tez niebawem go dogoni .
beret - 28 stycznia '14r. 20:44
a inny spekulant ,który sprzeda na kreskę przed pierwszym też już chyba do śmierci będzie w stołek smrodził !
cycek - 28 stycznia '14r. 20:47
do leo
władza wydzierżawi teren nad Wisłą i będzie nękała podatkiem !
tylko musi głupiego poszukać
koroner - 29 stycznia '14r. 10:11
@beret
A tak się wszyscy zarzekają ,ze nie będą już nigdy głosowac na tych nicponi a oni ciagle wypływają na powierzchnię i dalej strzygą przy samej skórze ciemny motłoch .
mieszkaniec - 29 stycznia '14r. 11:35
A może chodnik do Brzumina .Bo poboczem bardzo niebezpiecznie.
Big Dick - 29 stycznia '14r. 19:49
Wiocha moherowych beretów i radio MA RYJA rządzi....
Więcej kościołów niż sklepów nocnych, od dawna nazywam
"dziura Kalwaria" i starym znajomym nie przyznaję się gdzie mieszkam.... wstyd.....
kris - 31 stycznia '14r. 22:48
A ja kocham Górę z jej wszystkimi niedoskonałościami.
Ps. mam nadzieję, że coś się zmieni
Sokrates - 3 lutego '14r. 09:42
@ kris
'Coś się zmieni ' tylko wtedy ,kiedy mieszkańcy Miasta i Gminy nareszcie zmądrzeja i przestaną głosowac na te dzikie ordy tatarskie i wybiora wreszcie normalnych uczciwych ludzi .
ciekawa - 3 lutego '14r. 13:01
w tym miescie to na kogo można głosować jak była Samborska też narzekaliście ale za jej kadencji były chociaż imprezy dzień dziecka a teraz nie ma nic tylko opłaty za śmiecie czy za mieszkanie większe opłaty co prawie wszyscy remont w domu robi sam a ci co dostali zastępcze mieszkania bo ich będą burzone to robią z ABK wszystko i to po kilka miesięcy tam pracują
Tadeusz - 3 lutego '14r. 17:33
Basia wróć!
spa - 4 lutego '14r. 15:24
@ciekawa, Tadeusz

Dżumę zastąpić cholerą.

Zaiste 'genialne' rozwiązanie.
Aldente - 5 lutego '14r. 08:53
@spa
Bardzo celny wpis .Jak by nie patrzeć takie samo bagno .
Inka - 6 lutego '14r. 21:15
Zajrzałam tu z innego polskiego grajdołka i przyznam, że dziwi mnie taki zastój w Górze Kalwarii. Macie Wisłę, pod nosem Czersk, przez miasto przebiega ważny szlak komunikacyjny. Dodałabym do tego kwiatek w postaci Dymszy, który przeżył w Górze ostatnie dwa lata życia - przecież to byłby wspaniały temat na festiwal starych filmów. Poczytałam nieco o ludziach związanych z tym miastem. Dlaczego w Polsce tak mało korzysta się z takich pamiątek?
spa - 7 lutego '14r. 10:02
@Inka

Dymsza? Ja bym tak bardzo tego nie eksponował :)
Obserwator przewalaczy - 7 lutego '14r. 11:06
@Aldente
Bardzo trafna ocena. Jak by nie patrzeć coraz większe bugno.
Wiadomo, w mętnej wodzie najłatwiej się obłowić. Co też tacy cwaniacy bezwzględnie wykorzystują.
Dla nich dobro społeczne, wartości, rozwój są bez znaczenia.
WSI-owy napływowy element podparty potomkami ORMO-wców i karierowiczów z dołów społecznych. Będzie coraz gorzej, to pewne jak 2x2=4.

Pozdrawiam.
czas na wietrzenie - 7 lutego '14r. 12:10
@ spa - 7 lutego '14r. 10:02
@Inka
Dom Pomocy !
A komu daje pomoc ?
Chyba ludziom którzy tam są zatrudnieni.
Dlaczego starzy schorowani ludzie (mieszkańcy Góry) nie mają szans na godną starość i opiekę w tym właśnie domu .Dleczego kończą swoje życie pod Grójcem ?
Czy dlatego że tam jest taniej ?
Dlaczego tu jest tak drogo ?
Może czas zainteresować tym tematem kogo trzeba ,CBŚ
może rozwiąże zagadkę wysokich opłat ,może inna instytucja.
Komentarz użytkownika hamper5 z dn. 7 lutego '14r. 14:41
został ukryty z powodu naruszania zasad forum.
SS - 7 lutego '14r. 14:54
do " pomysły wrzucajcie" 1 - fontanna w centrum i ławeczki
2 - przyrządy do siłowni na powietrzu JEST
3 - ścieżki rowerowe
4 - fitness i nauka angielskiego fajne JEST
5 - zajęcia bezpłatne dla seniorów i dzieci, w tym dla dzieci z biednych rodzin (dodatkowe lekcje korki)JEST OSRODKU KULTURY GÓRA kALWARIA
6 - klub seniora, uniwersytet III wieku JEST PATRZ WYŻEJ
7- górka na saneczki TZW. GÓRY ZA SZKOLĄ
8 - super że jest bazar, tyko lepiej go zorganizować (więcej toalet i stoiska ładne, usystematyzowane)
9 - w kinie co najmniej raz na miesiąc film - kino ambitne z dyskusją po filmie dla chętnych (nawet stare filmy)JEST NAWET DYSKUSYJNY KLUB FIMOWY
10 - komunikacja należy poprawić ale nie tylko w mieście ale i w okolicznych wioseczkach (bilet jakiś tańszy dla osób którzy regularnie kursują)
11 - na co się dla ściągać środki unijne, w tym na zajęcia w szkołach, ale nie tylko
12 - lojalnościowe tańsze bilety dla tych co płacą podatek w urzędzie skarbowym naszym (jak w Wwie)
GÓRZE PRZYDAŁOBY SIĘ NAJBARDZIEJ zamiana myslenia, tu naprawde sporo ostatnio się zmienia, osrodek kultury prowadzi szereg zajec dla dzieci i dla doroslych, niedlugo powstanie kino cyfrowe z kawaiarnią, powstanie niedlugo skatepark i bez przesady 15 minut spacerkiem do fit parku czy basenu z centrum G.K to nie jest daleko! wiecej optymizmu i rozgladania sie wokoło, a nasza górokalwaryjska rzeczywistość będzie piękniejsza:)
Do "Inka" - 12 lutego '14r. 15:06
POpieram
feniks - 14 lutego '14r. 14:07
szkoda dodawać kometarzy bo nasze władze mają to gdzieś i jak zawsze pchają kasę do własnej kieszeni zamiast coś robić by w mieście zrobić coś dla dzieci wpadli jakiś czas temu na debilny pomyśł by w srodku miasta prz ulicy dodaje głuwnej zrobić skejp park co za kretyn to wymyslił ...................
wyborca - 15 lutego '14r. 17:54
do Edward Będziesz miał pomników i muzeów w bród jak wygra PiS a i jeszcze kolana trenujcie, bo będziemy umartwiać się pod tymi pomnikami
a co ! - 15 lutego '14r. 19:16
W sprawie pomników !
Jeśli stoją w Watykanie popiersia papieży ,dlaczego nie stawiać popiersi byrmistrzów ?
Sylwek - 16 lutego '14r. 08:28
@ wyborca - 15 lutego '14r. 17:54
0d razu widać żeś przylgnął do 0lbrychskiego,Marcinkiewicza,Hołdysa i im POdobnych !
Co złego jest w stawianiu pomników ?
Wojtek - 16 lutego '14r. 08:54
Dziura po stokroć dziura !
W Piasecznie na czas zimowy czarną folią ochronili zieleń przed zniszczeniem w czasie posypywania dróg.
U nas nie ma co ochraniać bo sól bruku nie niszczy. Niedaleko Biedronki na przystanku nawet ławki nie ma bo gdyby usiadł ktoś zmęczony zepsułby wizerunek !
Kwiatki na Strażackiej i te w balii przy bankomacie wśród parkujących nie napawają optymizmem .
Na skarpie za komuny tabliczki informowały o "strefie ciszy" natura 2000 co takiego się stało że można już motocyklami jeździć ?
Przybyło bogatych ,a kto bogatemu zabroni !
wyborca - 16 lutego '14r. 16:05
Jestem za żywymi pomnikami np. po co pomnik Jana Pawła II w formie kamienia? Ku pamięci? Teraz są zdjęcia, filmy itp,itd. Ufundujmy za te pieniądze stypendium dla zdolnego sportowca, czy artysty, czy naukowca, czy sprzęt dla niepełnosprawnego jego imieniem. To znacznie lepszy pomnik. Dlaczego zamiast parady z wiązankami nie zrobimy prezentacji dla mieszkańców, konkursu, zabaw z historią czy czegokolwiek co przypomniałoby historię, pozwoliło na wspólną zabawę, poczucie wspólnoty narodowej? Nie czujecie się samotni pod tymi pomnikami? Przecież tam nikt kogo stołek nie zależy od lokalnej władzy nie chodzi!!
bendzomia - 4 kwietnia '14r. 23:31
Popatrzcie na to zdjęcie:
https://www.googl(...)e0?hl=pl
Tej latarni już nie ma.
Jakiś niedobry człowiek wyciął ją swym pojazdem, jeszcze w zeszłym tygodniu.
Dzielne władze naszego kraju, województwa, powiatu czy gminy pracowicie ustalają kto ma się tym zająć.
Praca idzie pełną parą, jest ciemno, a przy okazji ile oszczędzamy na energii elektrycznej!
Właściwie, dlaczego nie wyciąć wszystkiego w tym kraju.
Oszczędności byłyby ogromne!
hi-hi - 6 kwietnia '14r. 07:09
bendzomia
I z tego założenia (oszczędności) wyszli Ci panowie co wieszali baner informujący o misterium !
Powiesili krzywo ,bo szybko możnaby poprawić ,ale roboczo-godzina kosztuje,a ma być tanio.
Inni zamontowali hydrant taki niebieski na Kilińskiego
też krzywo,bo mieli krzywe kształtki można by poprawić ,ale cena rośnie.
emce - 14 sierpnia '14r. 03:10
Mi sie osobiscie chce rzygac jak pomysle, ze mam jechac do GK.
Jedyna rada to zalac napalmem zaorac i postawic nowe miasto
spa - 14 sierpnia '14r. 08:47
@emce

Zdecyduj się chłopie, albo mi się, albo osobiście ;)

Ponadto, może powinieneś udać się do lekarza ze specjalnością gastrologia-psychologia, może coś zaradzi.

Dodaj swój komentarz

Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady forum.

Ostatnio dodane ogłoszenia

» Sprzedam mieszkanie

Mieszkanie po generalnym remoncie , trzy pokojowe o pow.61m2 z zabudowanym balkonem, sprzedam .Lokalizacja ul.Skierniewicka 7

» Mieszkanie

Wynajmę mieszkanie w Górze Kalwarii 48m 2 pokoje z kuchnią tel. 696 855 875

» Kupię stare zabawki

Kupię stare zabawki motoryzacyjne. Plastikowe modele RUCH. Auta na kabel, resoraki itp. Także współczesne modele w skali 1:43, 1:24 czy...

» Sprytny grafik komputerowy poszukiwany

Nawiążę współpracę z grafikiem komputerowym. Najlepiej z Góry Kalwarii lub bliskich okolic. Musi byś szybki, kreatywny, sprytny i... lubić...

» Autolaweta, naprawa bieżąca pojazdów

Witam i zapraszam do korzystania z moich usług w zakresie: - konserwacja i naprawa bieżąca pojazdów (wymiana oleju, płynów, filtrów; naprawa...

Ostatnio na forum

» Pięcioro na jedno miejsce w radzie

@Ewa - "uzyskałem dyplom w Medycznym Studium...
~miksuś

» Sześcioro powalczy o nasze głosy

Do emeryt archiwista jeżeli chodzi o Zgk to panie dostały...
~Stop glupocie

» Chciała zabić pracownicę socjalną?

Wiem, ze to co sie dzieje u nas w kraju, w Gops to jest...
~gienia

9. Samorządność – urząd dla mieszkańców. Działania:...
~Obietnice wyborcze (NIESPEŁNIONE) Bezpartyjnych i Nasz Powiat i Nasza Gmina

6. Kultura, sport i turystyka Działania: • oparcie...

5. Ochrona środowiska i rolnictwo - Gmina czysta i...

4. Edukacja – bezpieczeństwo, jakość kształcenia,...

3. Wizerunek miasta i wsi – wizytówką gminy. WIZERUNEK...

2. Bezpieczne Miasto i Gmina – bezpieczeństwo mieszkańców...

1. Rozwój Gminy: nowe rozwiązania = większe możliwości....

Gorakalwaria.net - nowa wizja informacji to najszybsze źródło wiadomości z Góry Kalwarii i okolic. Gościmy codziennie na monitorach wszystkich mieszkańców naszej gminy.